Portofoliu

IUNIE

Competiția de Tenis de Câmp

Manager de proiect - Emil Sopoian

Echipa - Cristina Dina, Lia Rusu, Florian Salajeanu, Gabi Costin,   Eleonora Halga

MAI

Excursie în Cipru

Manager de proiect - Cornelia Negruț si Viorel Năsui

Echipa - Emil Sopoian, Cristina Dina, Lia Rusu, Florian Sălăjeanu, Gabi    Costin, Eleonora Halga

23 FEBRUARIE

Concursul de Ski

Manager de proiect -

Director tehnic -

Echipa - Ioan Simijdean,ClaudiuTarta, Florian  Sălajeanu, Emil Sopoian, Cristina Dina, Lia Rusu, Gabi Costin, Ioana Theodorescu, Eleonora Halga

19 DECEMBRIE

Secret Santa

Coordonator - Ionut Ahrițculesei

19 Noiembrie 2022

"Gala Hope" este un concept ce are ca scop strângerea și direcționarea acestora acolo unde este nevoie.

Suma care se va aduna va fi redirecționată către un proiect ce va ajuta la Dotarea cu aparatură necesară nou născuților secției de Neonatologie, condusă de doamna Dr. Margareta Pîrvănoiu, din cadrul Spitalului Județean "Dr. Constantin Opriș", din Baia Mare.

Locație:

Eden by Zetea Events

MEDIEȘUL AURIT - SATU MARE

11 Noiembrie

Distincția "Continuăm împreună"

Primăria Municipiului Sighetu Marmației, Serviciul de Ajutor Maltez - filiala Sighetu Marmașiei și Primăria Oncești, au organizat un eveniment de solidaritate cu poporul ucrainean.

În cadrul evenimentului, au fost acordate diplome din partea organizatorilor celor care au fost și sunt implicați în acțiuni de ajutorare a cetățenilor ucrainieni, atât din Ucraina, cât și din Romnia,

11-12 Noiembrie

Întâlnirea Comitetului inter-țări Franța România Moldova

Clubul Rotary Baia Mare 2005 a primit o diploma de onoare din partea Districtului 1660 ca o incununare a efortului depus pentru ajutorarea cetatenilor ucrainieni.

WhatsApp Image 2022 11 14 at 08.43.29

24 OCTOMBRIE

Ziua Mondială de luptă împotriva poliomielitei

Poliomielita sau paralizia infantilă este o boală infecțioasă, produsă de virusul poliomielitic de o gravitate deosebită prin mortalitatea indusă, dar şi prin handicapul motor permanent pe care îl provoacă.

Datorită descoperirii vaccinului împotriva poliomielitei s-a reușit reducerea numărul cazurilor de îmbolnăvire cu virusul polio cu 99,9% la nivel mondial începând cu anul 1988. Aproximativ 19 milioane de copii au fost astfel salvați de la a rămâne cu handicap motor invalidant și permanent.

Vă încurajăm că în aceasta perioadă (și în special în 24 octombrie) să desfășurați acțiuni având ca scop:
- Strângerea de fonduri din surse multiple și donarea acestora către fondul PolioPlus https://www.endpolio.org/donate
- Creșterea conștientizării luptei pentru eradicarea Polio și importanța implicării Rotary în atingerea acestui obiectiv (prin evenimente in spații publice, postări pe social media, prezentari etc)

1 - 2 OCTOMBRIE

Raliul Autonord Rotary

Manager de proiect - Dan Lumezeanu

Echipa - ClaudiuTarta, Florian Salajeanu, Emil Sopoian,Cristina Dina, Lia Rusu,Gabi Costin, IoanaTheodorescu, Eleonora Halga, Adrian Tânjală

Pe data de 1 octombrie s a desfasurat editia a XIV a a Raliului AUTONORD actiune a Clubului Rotary Baia Mare 2005. In acest an au concurat 21 de echipaje si un echipaj pe motocicleta- deschizandu se pentru prima data sectiunea de motociclete. Alaturi de noi au fost prezenti la eveniment colegi de la Rotaract Team Baia Mare, Rotaract Baia Mare, Interact Abstract si o supriza placuta ne au facut, prin prezenta lor cluburile Rotary Targu Lapus, Rotary Samus Satu Mare si Rotary Arad.

16 - 18 SEPTEMBRIE

Drumul horincii - promovarea valorilor tradiționale ale județului, Ediția a II-a

Manager de proiect - CălinTataru

Echipa - Emil Sopoian,Cristina Dina, Lia Rusu, Florian Sălăjeanu, Silviu Zetea,Anamaria Nagy, Gabi Costin, Ioana Theodorescu, Eleonora Halga, ClaudiuTarța,